Na drogach

Zderzenie samochodów osobowych na skrzyżowaniu Warzyce/Bierówka

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Warzyce zderzyły się Fiat Seicento oraz Skoda Fabia. Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierowca samochodu osobowego Fiat Seicento, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Rzeszowa samochodowi osobowemu Skoda Fabia, doprowadzając do czołowo-bocznego zderzenia pojazdów.

Dwie osoby podróżujące pojazdami wymagały pomocy medycznej. Decyzją lekarza specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego zostały przewiezione do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie przechodzą szczegółową diagnostykę.

Kierowcy byli trzeźwi.

Miejsce zdarzenia zabezpieczały dwa zastępy straży pożarnej (samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz samochód ratowniczo-gaśniczych z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym w Warzycach).

Na skutek zdarzenia droga wojewódzka nr 988 relacji Jasło-Rzeszów na wysokości skrzyżowania z drogą gminną prowadzącą w kierunku Bierówki została całkowicie zablokowana. Czynności wyjaśniające prowadził na miejscu patrol ruchu drogowego oraz technik kryminalistyczny. Utrudnienia w ruchu występowały przez kilkadziesiąt minut. Samochody osobowe kierowano na objazdy lokalnymi szlakami komunikacyjnymi.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności wyjaśnia Policja.

210615(3)

210615(4)

210615(5)

210615(6)

210615(7)

210615(8)

210615(9)

210615(10)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE