Kultura | rozrywka | edukacja

Bajkowa niedziela z JDK (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na popołudnie z Agencją „theArt”.

070615(7)

W programie bajka muzyczna pt. „Koziołek Matołek i jego przygody” oraz koncert interaktywny „Kolorowe nutki”. Wspólnej zabawie, która odbędzie się 12 lipca w Parku Miejskim, towarzyszyć będą gry oraz inne atrakcje. Początek o godz. 16.00. Impreza odbywa się w ramach Lata w mieście z Jasielskim Domem Kultury.

Koziołek Matołek to bajka muzyczna oparta na komiksie Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. W poszukiwaniu Pacanowa Koziołek Matołek krąży niemal po całym świecie, przeżywając fascynujące przygody: w Himalajach, Afryce i na morzu. Towarzyszą mu: Ośmiornica Tosia, Jeż, Zając, Japończyk Hirotaro, Korsarz, Umcza i Bumcza z Czarnego Lądu. Czy Koziołek dotrze do celu i jak zakończą się jego przygody? O będzie można się przekonać już w najbliższą niedzielę.

Kolejną atrakcją będzie także koncert interaktywny, na który złożą się różnorodne piosenki dziecięce, m.in. „Wesołe nutki”, „Atrament”, „Na plaży”, „Puszek, Okruszek” i wiele innych. Wykonywanym utworom będą towarzyszyć tańce oraz zabawy edukacyjne przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach.

W przypadku niesprzyjającej pogody spotkanie zostanie przeniesione do budynku dawnego kina Syrena.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE