Na drogach

Brzyska: motorowerzysta ucierpiał w zderzeniu z samochodem osobowym

Przed godziną 18-stą w Brzyskach doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego, w którym ucierpiał 17-letni mieszkaniec tej miejscowości. Na prostym odcinku drogi powiatowej kierowany przez niego motorower zderzył się z samochodem osobowym, po czym oba pojazdy zjechały z jezdni na przydrożne pola. Poszkodowany w stanie ciężkim został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala. Kierujący Oplem był trzeźwy.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Kilka minut przed godziną 18-stą służby ratownicze zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym w Brzyskach, na drodze powiatowej łączącej tą miejscowość z Błażkową. Na miejsce skierowano niezwłocznie zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Brzyskach, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Jasła oraz patrole Policji z Posterunku w Kołaczycach i ruchu drogowego.

Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego Opel Astra oraz motoroweru. W efekcie kolizji oba pojazdy zjechały z jezdni i zatrzymały się na przydrożnej łące. Siła uderzenia była takż duża, że elementy uszkodzonego motoroweru były porozrzucane po całej jezdni w promieniu kilkudziesięciu metrów.

Kierujący jednośladem 17-letni mieszkaniec Brzysk doznał poważnych obrażeń ciała i po udzieleniu mu kwalifikowanej pomocy medycznej przez miejscowych strażaków, a następnie załogę karetki Pogotowia Ratunkowego został przewieziony do jasielskiego szpitala. Z uwagi na mnogi charakter urazów pozostał tam na dalszym leczeniu. Od mężczyzny została pobrana krew do badań stanu trzeźwości.

Kierowcy samochodu nic się nie stało, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policyjny technik kryminalistyczny zabezpieczył ślady, dokonał oględzin oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze rozmawiali też ze świadkami zdarzenia. Zebrany materiał dowodowy będzie niezbędny do ustalenia szczegółowych okoliczności i przyczyn wypadku w toku prowadzonego postępowania.

Droga powiatowa relacji Jasło-Brzyska-Błażkowa była w tym miejscu całkowicie nieprzejezdna.

F 055

F 059

F 068

F 069

F 080

F 095

F 100

F 113

F 124

F 151

F 160

F 164

F 167

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE