Informacje

Graj i zwiedzaj Jasło!

Weź udział w niezwykłej przygodzie – wyrusz na wyprawę z zagadkami w głąb historii Jasła. Dołącz do Bractwa Odkrywców Królewskiego Miasta Jasła, zdobywając pieczęć oraz certyfikat. Miejska Gra Turystyczna to zabawa z elementami harcerskich podchodów i gier terenowych, której zwieńczeniem jest odkrycie tajemnicy Mistrza Bartłomieja z Jasła.

Zwiedzaj Jasło grając!

Proponujemy atrakcyjny sposób spędzenia wolnego czasu, połączony z odkrywaniem znanych i zapomnianych miejsc. Podążając według wskazówek, rozwiązując po drodze przygotowane zagadki poznacie nieznane oblicze naszego miasta.

Gra turystyczna do forma zabawy, która od lat cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Jest ona doskonałym narzędziem promocji miasta, informacją o różnych wydarzeniach i postaciach będąc jednocześnie doskonałą rozrywką dla całej rodziny, grona przyjaciół czy miłośników pieszych wędrówek.

Z okazji urodzin miasta

Niniejsza gra turystyczna stworzona została z okazji obchodów 650-lecia Miasta Jasła. Trasa gry wynosi 4,8 km. Przebycie jej zajmie uczestnikowi około 3,5 h pieszo, natomiast rowerem – 1,5 h. Gra rozpoczyna się przy Pałacu Sroczyńskich przy ul. T. Sroczyńskiego 2 w Jaśle.

Może do niej przystąpić każdy – dołączając w dowolnym momencie i o dowolnej porze. Warunkiem jest pobranie karty startowej znajdującej się na stronie Urzędu Miasta w Jaśle z zakładki „Turystyka/Miejska Gra Turystyczna”. Drogę wyznaczają graczom instrukcje, ukryte rzeźby i detale architektoniczne, które po połączeniu z treścią karty startowej staną się wskazówkami prowadzącymi do finału.

Jak grać?

Pobierz ze strony Urzędu Miasta w Jaśle kartę gry. Znajdziesz ją w zakładce Turystyka / Miejska Gra Turystyczna.

Zawiera ona komplet niezbędnych materiałów do rozwiązania zagadki Mistrza Bartłomieja z Jasła. Gdy ułożysz wszystkie części układanki, poznasz tajemnice naszego miasta, jego zacnych mieszkańców oraz zwiedzisz najważniejsze zakątki miasta. Jeśli uda Ci się prawidłowo rozwiązać wszystkie zagadki i podołasz poszczególnym zadaniom, Twoje imię lub nazwa Twej drużyny zostanie wpisane do księgi Bractwa Odkrywców Królewskiego Miasta Jasła, w nagrodę swojej odwagi i wiedzy otrzymasz certyfikat.

Przed rozpoczęciem podróży ściągnij aplikację mobilną „Jasło”, w której znajdziesz czytnik kodów QR niezbędnych do wykonania niektórych zadań i zdobycia potrzebnych informacji. Jeżeli nie masz możliwości mobilnego korzystania z Internetu, uzupełnij i przeczytaj potrzebne informacje już po wykonaniu Questu. Kody, które są niezbędne do wykonania zadań ujęte są w ramki. Z kolei wszystkie pozostałe to dodatkowe informacje o miejscach, w których będziesz się aktualnie znajdował oraz ważnych postaciach związanych z regionem jasielskim.

Na karcie gry znajdziesz wskazówki, zadania oraz zadanie finałowe. Załączona mapa ułatwi orientację w terenie, zaznaczono na niej poszczególne punkty, w których powinien znaleźć się każdy uczestnik. Dodatkowym zadaniem jest ponumerowanie tych punktów w kolejności, w jakiej do nich dotrzesz.

Powodzenia!

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE