Kultura | rozrywka | edukacja

Lato z Jasielskim Domem Kultury (zapowiedź)

Koncertem fortepianowym Michała Babiarza rozpoczęło się Lato w mieście z Jasielskim Domem Kultury.

Młody artysta zabrał miłośników muzyki poważnej w świat twórczości Ludwiga van Beethovena i Fryderyka Chopina. Podczas koncertu, który odbył się 3 lipca br., 15 – latek wykonał m.in.: Sonatę cis-moll op. 27 nr 2 (Księżycową) Beethovena oraz kompozycje Chopina: Etiudę c-moll op. 10 nr 12 (rewolucyjną), Preludium Des-dur op. 28 nr 15 (deszczowe), Balladę F-dur op. 38, Mazurka a-moll op. 68 nr 2, Etiudę As-dur op. 25 nr 1, Nokturn cis-moll op. 27 nr 1 i Walca Es-dur op. 18. Owacjom publiczności – wśród której byli także prof. Andrzej Pikul, kierownik katedry fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie, nauczyciel Michała oraz Janusz Szewczyk, dyrektor JDK – nie było końca.

Z kolei w niedzielę, 12 lipca w Parku Miejskim najmłodsi wybiorą się w muzyczną podróż z Koziołkiem Matołkiem w poszukiwaniu Pacanowa. Doskonałą zabawę, której towarzyszyć będzie koncert interaktywny „Kolorowe nutki” zapewni Agencja „theART” z Dąbrowy Górniczej. Początek, godz. 16.00.

„Apetyt na czereśnie”, to sztuka teatralna oparta na tekście Agnieszki Osieckiej. To historia związku jednej pary. On i Ona w czasie podróży pociągiem z Warszawy wspominają dobre i złe chwile związku, który właśnie zakończyli. Czy było warto? Czy tych dwoje było dla siebie stworzonych? Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbędzie się 19 lipca o godz. 18.00 w dawnym kinie Syrena. Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w kasie w budynku przy ul. Sokoła 8 w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 14.00 do 17.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 16.00.

Keskese to pochodzący ze Śląska zespół, grający indyjski folk i rock. Założony został w 2013 roku przez Olka Minkacza, gitarzystę i wokalistę. Obecny skład zespołu stanowią: Kuba Szulc, gitarzysta, Przemek Kulczak, basista oraz Sławek Plotek, perkusista. Ten nowy projekt zyskuje coraz większe zainteresowanie słuchaczy lubiących nietuzinkowe kompozycje płynące prosto z serca. Muzycy zagrają w Jaśle 1 sierpnia o godz. 18.00 w Parku Miejskim.

Lato w mieście z Jasielskim Domem Kultury zakończy koncert Iwo Dixie Jazz Band. Zespół powstał jesienią 2009 roku, z inicjatywy Bolesława Kazalskiego, ówczesnego prezesa zarządu Uzdrowiska Iwonicz S.A. W jego skład wchodzą muzycy z dużym doświadczeniem estradowym. Po raz pierwszy wystąpili publicznie w marcu 2010 roku podczas Plebiscytu Sportowiec Roku w Gminie Iwonicz-Zdrój. Od tego czasu Iwo Dixie Jazz Band zagrał blisko 100 koncertów.

Kolejny odbędzie się w Jaśle 9 sierpnia w Parku Miejskim o godz.18.00.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE