Na drogach

Mazda wymusiła pierwszeństwo na … Maździe

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło na jednym ze skrzyżowań w Jaśle. Kierująca samochodem osobowym wyjeżdżając z drogi podporządkowanej prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy drugiego z pojazdów. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Strażacy usunęli ze skrzyżowania uszkodzony pojazd. Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Strażacy usunęli ze skrzyżowania uszkodzony pojazd.
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Około godziny 10:20 służby ratownicze zostały powiadomione o zdarzeniu z udziałem dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic: Krasińskiego i Szkolnej w Jaśle. Na miejsce zostały skierowane dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy), sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz patrol ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że winę za spowodowanie kolizji ponosi kierująca Mazdą, która poruszała się ulicą Krasińskiego od strony basenu. Wjeżdżając na skrzyżowanie z ulicą Szkolną kobieta prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu od ulicy Mickiewicza samochodowi osobowemu tej samej marki, na skutek czego doszło do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów. Ciemniejszy samochód został wybity z toru jazdy na pobliski chodnik, uderzając lewą stroną w betonową podmurówkę ogrodzenia prywatnej posesji.

Osoby biorące udział w zdarzeniu na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń ciała i po przebadaniu przez załogi karetek Pogotowia Ratunkowego pozostały na miejscu. Policjanci ustalili, że kierowcy byli trzeźwi.

Strażacy usunęli blokujący skrzyżowanie uszkodzony pojazd, po czym uprzątnęli jezdnię z rozbitych elementów karoserii i rozlanych płynów eksploatacyjnych.

W związku z prowadzonymi działaniami ratowniczymi ruch w tym miejscu przez kilkanaście minut odbywał się wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE