Na drogach

Na skutek najechania ucierpiały dwie osoby

Tuż po godzinie ósmej służby ratownicze interweniowały na miejscu zdarzenia drogowego w Zimnej Wodzie (gmina Jasło), w wyniku którego ucierpiały dwie osoby. Na skutek najechania samochodu osobowego na poprzedzający pojazd poszkodowani zostali odwiezieni karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności stłuczki.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Z zebranych do tej pory informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Volkswagen Caddy jechał drogą krajową nr 28 w kierunku Jasła. W Zimnej Wodzie (gmina Jasło) na prostym odcinku jezdni prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go samochodu osobowego Seat Ibiza, którego kierująca (58-letnia mieszkanka tej miejscowości) zamierzała skręcić w lewo.

Na skutek kolizji pojazdów ucierpiały dwie osoby (kierująca Seatem oraz pasażer Volkswagena – 28-letni mieszkaniec Krosna), które decyzją przybyłego na miejsce lekarza specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego zostały przewiezione do jasielskiego szpitala celem wykonania szczegółowej diagnostyki.

Uszkodzone samochody na kilkadziesiąt minut zablokowały jeden pas ruchu drogi krajowej nr 28 w związku z czym policjanci musieli wprowadzić w tym miejscu ruch wahadłowy.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalała na miejscu policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która wraz z funkcjonariuszami ruchu drogowego dokonała oględzin, zabezpieczyła ślady, a także sporządziła dokumentację fotograficzną.

Kierujący pojazdami zostali przebadani pod kątem stanu trzeźwości. W obu wypadkach wynik badania był negatywny.

Miejsce działań zabezpieczał zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (samochód ratownictwa technicznego).

030715(2)

030715(3)

030715(4)

030715(5)

030715(6)

030715(7)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE