Na drogach

Niebezpiecznie na „Stopach” w Jaśle: pięcioro rannych w porannym wypadku

Pięć osób ucierpiało w porannym wypadku, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Jaśle. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, którego kierowca jednego z nich najprawdopodobniej nie dostosował się do obowiązującego oznakowania i wymusił pierwszeństwo przejazdu. Poszkodowani zostali przewiezieni karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez Policję w toku prowadzonego postępowania.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do wypadku doszło dzisiaj około godziny 2 rano. Na skrzyżowaniu ulicy Szopena z Ujejskiego, gdzie wcześniej niejednokrotnie dochodziło w tym miejscu do groźnych zdarzeń drogowych, tym razem zderzyły się czołowo-bocznie dwa samochody osobowe: Kia Sportage i Audi 80. Z dotychczasowych informacji wynika, że pierwszy z wymienionych pojazdów (na numerach rejestracyjnych z powiatu tarnowskiego) poruszał się ulicą Szopena od strony Kościoła OO. Franciszkanów. Dojeżdżając do ulicy Ujejskiego kierujący pojazdem prawdopodobnie nie dostosował się do obowiązującego w tym miejscu oznakowania i wjeżdżając na skrzyżowanie doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo samochodem Audi 80.

Siłą uderzenia pojazdy zostały wytrącone z toru ruchu, uderzyły w przydrożne drzewa i uszkodziły znak drogowy.

W zdarzeniu ucierpiało łącznie pięć osób: kierowcy obu pojazdów oraz trzech pasażerów samochodu Kia Sportage. Do uwolnienia jednego z nich strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Na miejscu konieczna była interwencja trzech zespołów ratownictwa medycznego (specjalistycznego i dwóch podstawowych). Wszyscy poszkodowani zostali odwiezieni do szpitala.

Okoliczności wypadku wyjaśniały bezpośrednio na miejscu dwa patrole Policji (referat patrolowo-interwencyjny i dzielnicowi) oraz grupa dochodzeniowo-śledcza z miejscowej komendy, która dokonała szczegółowych ustaleń. Przyczyny będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Po zakończonych czynnościach uszkodzone pojazdy zostały zabezpieczone i przewiezione na strzeżony parking policyjny. Strażacy, którzy zostali zadysponowani w sile sekcji ratownictwa technicznego, uprzątnęli jezdnię wraz z przylegającym do niej chodnikiem z elementów powypadkowych oraz usunęli uszkodzony drzewostan.

050715(2)

050715(3)

050715(4)

050715(5)

050715(6)

050715(7)

050715(8)

050715(9)

050715(10)

050715(11)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE