Kultura | rozrywka | edukacja

Roztańczone nutki w Krajowicach i Żółkowie

Gry i zabawy sprawnościowe dla najmłodszych i tych starszych, malowanie twarzy, wspólne śpiewy i puszczanie baniek mydlanych – to atrakcje pierwszych z lipcowych, Wakacyjnych Czwartków Artystycznych, tym razem spędzanych z roztańczonymi nutkami Do, Re, Mi, i Fa na osiedlach Krajowice i Żółków. Tegoroczne imprezy prowadzą animatorzy z Agencji Artystycznej „The Art.” wraz z instruktorami z JDK.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

Artyści z Dąbrowy Górniczej zaprosili dzieci do zabawy piosenką o Kaczce Dziwaczce. Następnie wszyscy wyruszyli w szybką podróż dookoła świata pociągiem Pendolino. W trakcie tej niezwykłej podróży pociąg przejeżdżał prze Rosję, Chiny, Bośnię i Hercegowinę oraz Hiszpanię, a dzieci poznawały tańce wywodzące się z tych krajów. W zabawie towarzyszył im także niezwykły pies – „Puszek Okruszek”. Każdy mógł spróbować swoich sił w strzelaniu na bramkę, przeciąganiu liny czy rzucie piłką do celu. Sporym zainteresowaniem cieszyła się możliwość puszczania dużych baniek mydlanych. Długa kolejka chętnych ustawiła się do malowania twarzy. Wszystkich uczestników zabawy pysznymi frytkami raczyły panie z zarządu osiedla Krajowice. Dzieci z obu osiedli mogły również spróbować smacznych soków owocowych. Piosenką „Dajmy dzieciom uśmiech” wesołe nutki pożegnały się z milusińskimi.

Bardzo serdecznie w imieniu zarządu Osiedla Jasło – Krajowice, dziękuję władzom miasta, dyrekcji i pracownikom Jasielskiego Domu Kultury oraz naszym artystom z Dąbrowy Górniczej, za dzisiejszą zabawę. Mam nadzieję, że spotkamy się za rok – mówiła Jolanta Brągiel, przewodnicząca Zarządu Osiedla Krajowice.

Zwieńczeniem imprezy był jak zwykle konkurs rysunkowy którego tematem było: „Moje ulubione zwierzątko”. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a różnorodność potraktowania tematu potwierdziła fakt, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic.

Wakacyjne Czwartki Artystyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

030715(9)

030715(10)

030715(11)

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE