Na drogach

Uderzył w betonowy przepust i dachował

Dzisiaj (12.07) około godziny 13:00 w miejscowości Trzcinica (gmina Jasło) na odcinku drogi krajowej nr 28 samochód osobowy zjechał z drogi po czym uderzył w betonowy przepust i dachował. Kierowcy po wydobyciu z wraku pojazdu udzielono pomocy medycznej, a następnie przetransportowano do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia Policja.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC

Do zdarzenia doszło na odcinku drogi krajowej nr 28 relacji Jasło-Gorlice. Kierujący samochodem marki Honda Civic poruszając się w kierunku Skołyszyna po pokonaniu łuku jezdni prawdopodobnie stracił panowanie nad samochodem po czym zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Tam pojazd uderzył w betonowy przepust prowadzący do prywatnej posesji, a następnie dachował.

Do wydobycia poszkodowanego kierowcy z samochodu strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Skoncentrowana dyspozytornia medyczna w Krośnie zadysponowała na miejsce najbliższy wolny zespół ratownictwa medycznego – karetkę podstawową z Jasła. Rannemu mężczyźnie udzielono pomocy, a następnie przetransportowano do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Z uwagi na charakter doznanych obrażeń 25-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn pozostał na dalszym leczeniu w oddziale ortopedii.

Na miejscu wypadku pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która dokonała oględzin, zabezpieczyła ślady oraz sporządziła dokumentację fotograficzną. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

W działaniach ratowniczych brały udział również cztery zastępy straży pożarnej: dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz po jednym z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Skołyszynie i w Trzcinicy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu i udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej oraz neutralizacji wycieku substancji ropopochodnych przy pomocy piany gaśniczej.

Podczas prowadzonych działań na miejscu wypadku ruch prowadzony był wahadłowo.

Marcin Pałac
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE