Kultura | rozrywka | edukacja

Wakacje z Sieciakami! (zapowiedź)

Chcesz poznać zasady bezpiecznego korzystania z Internetu a przy tym dobrze się bawić?

Weź udział w wakacyjnym pikniku z Sieciakami! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza w wieku 10-14 lat na piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”, który odbędzie się 13 sierpnia 2015 r. o godz. 12.00 w Czytelni Głównej, ul. Kościuszki 47. Zapisy do udziału w pikniku przyjmujemy do dnia 11 sierpnia br. pod nr telefonu 13 446 56 07.

Na uczestników wakacyjnego spotkania z Sieciakami czeka wizyta w Siecioszkole, gdzie sprawdzą czy każdy wie czym jest Internet, jakich zasad należy przestrzegać korzystając z sieci i jak radzić sobie z cyberprzemocą.

Tradycyjnie, nie zabraknie również Sieciokina i pokazu edukacyjnych filmów animowanych. Na zakończenie mali Internauci odwiedzą Sieciakową Strefę Rozrywki,w której zmierzą się z grą planszową Misja Bezpieczny Internet.

Piknik Sieciaki na wakacjach jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Dziecko w Sieci realizowanej przez Fundacje Dzieci Niczyje i Fundację Orange, której celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Realizowana co roku akcja uczy jak reagować na niebezpieczeństwa związane z Internetem oraz w jaki sposób ich unikać.

Więcej informacji:
Agata Warywoda
tel. 13 446 26 02, wew. 36
nowemedia@mbp.jaslo.pl
www.mbp.jaslo.pl

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE