Kultura | rozrywka | edukacja

III Jasielski Marsz Wolności (zapowiedź)

W piątek 7 sierpnia 2015 r., dwa dni po 72. rocznicy akcji uwolnienia więźniów w Jaśle, o godzinie 20.00 pod pomnikiem AK (obok budynku sądu) rozpocznie się III Jasielski Marsz Wolności ku czci uczestników i ofiar „Pensjonatu”.

Logo Jasielskiego Marszu Wolności

Jego organizatorami są: Miasto Jasło, Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, Komenda Hufca ZHP w Jaśle oraz 139. Drużyna Harcerska „Lisy” przy współpracy z Parafią pw. NSPJ i NSNMP w Jaśle – Żółkowie.

Po części „słowno – muzycznej” oraz odczytaniu listu od jedynego żyjącego uczestnika akcji, płk. Stanisława Dąbrowy – Kostki, w towarzystwie zapalonych pochodni ok. 20.30 zebrani wyruszą trasą „odskoku” uczestników akcji w kierunku Żółkowa, by tam (ok. 21.15) na placu przed kościołem zapalić symboliczny ogień pamięci, odczytać okolicznościowy apel i odśpiewać ze specjalnie przygotowanych śpiewników kilka pieśni żołnierskich i partyzanckich.

Marsz zakończy się ok. godziny 22.00, po czym uczestnicy na własną rękę powrócą do domów. Za udział, a szczególnie za powrót, osób niepełnoletnich organizatorzy nie biorą odpowiedzialności. Powinny być one pod opieką rodziców, dziadków, nauczycieli, instruktorów harcerskich lub innych upoważnionych przez rodziców pełnoletnich opiekunów.

Mile widziane i wskazane są pochodnie lub świece (lampiony) oraz chorągiewki lub niewielkie flagi w barwach narodowych.
(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE