Kultura | rozrywka | edukacja

KrushFest 2015: zagrają legendy m.in. Acid Drinkers i KSU (zapowiedź)

Kolejna, VII edycja Festiwalu Muzycznego Krushfest już wkrótce. 12 września 2015 na jasielskim „Przystanku Kwiatowa” będziemy mogli podziwiać m.in. zespół Acid Drinkres, którego wokalistą i liderem jest charyzmatyczny Tomasz „Titus” Pukacki.

KRUSHFEST 2015

Zespół ten jest ośmiokrotnym zdobywcą nagrody polskiego przemysłu fonograficznego: Fryderyka. Sam Titus w roku 2012 objął funkcję jednego z czterech jurorów w programie talent show Bitwa na głosy emitowanym na antenie stacji telewizyjnej TVP2, a w roku 2014 wziął udział w show SuperSTARcie telewizji TVP2.

Drugą gwiazdą wrześniowej imprezy ma być legendarny polski zespół KSU. Formacja ta podczas swojej ponad 30-letniej działalności oficjalnie wydała 11 płyt. Na płycie XXX-lecie. Akustycznie gościnnie wystąpili Andrzej Grabowski i Małgorzata Ostrowska. Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punkrockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl bliższy szeroko pojętemu rockowi. KSU cieszy się sporą popularnością w całym kraju oraz przyciąga swoją legendą fanów z całej polski.

Wystąpi również ciekawy, progresywnie grający zespół zza naszej zachodniej granicy. Prosto z Niemiec – Adligate! Na Krusfestowej scenie zobaczymy również zespół Spatial. Nie zabraknie również organizatorów imprezy, czyli zespołu Krusher.

Zobacz kapele w Krushfestowym dziale video.

Krushfest jest ideą, której celem jest przede wszystkim propagowanie ambitnej muzyki rockowej i alternatywnej. Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy jest Adam Pucykowicz, perkusista jasielskiego zespołu Krusher. Za organizację, w poprzednich latach, Festiwalu Krushfest odebrał nagrodę podczas uroczystości wręczania Nagród Mecenasów Kultury, w uznaniu za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE