Kultura | rozrywka | edukacja

Kultura europejska na jasielskim rynku (zapowiedź)

Tradycja, folklor, taniec i muzyka złożą się na program spotkań z kulturą europejską, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia br.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Podniesienie jakości świadczonych usług poprzez przebudowę infrastruktury kulturalnej Domów Kultury w Jaśle i Liptowskim Mikulaszu”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.

Realizacja tych działań ma na celu poznanie kultury sąsiednich regionów, jak również zachowanie i wykorzystanie dziedzictwa kulturowego dla rozwoju społeczno-ekonomicznego regionu pogranicza.

Do tej pory w ramach tego projektu zrealizowane zostały już: warsztaty batikowe z udziałem osób niepełnosprawnych (Jasło), konkurs fotograficzny „Nasza mała Ojczyzna” połączony z wystawą nagrodzonych i wyróżnionych prac (Jasło i Liptowski Mikulasz) oraz wydaniem albumu. Jasielski big band Jass Bras Consort wziął udział w Mikulaskim Festiwalu Jazzowym, a Miejsko Kolejowa Orkiestra Dęta wystąpiła podczas Koncertu Orkiestr Dętych (Liptowski Mikulasz).

W najbliższym czasie odbędą się jeszcze: Spotkania z Kulturą Europejską (Jasło), spotkania taneczne (Jasło) oraz Festiwal Młodzieżowych Zespołów Hip – Hop (Liptowski Mikulasz).

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE