Na drogach

Motocyklista poszkodowany w zderzeniu z ciągnikiem typu SAM

Motocyklista ucierpiał w wypadku, do którego doszło przed południem w miejscowości Sieklówka (gmina Kołaczyce). Na drodze powiatowej kierowany przez niego pojazd zderzył się z ciągnikiem rolniczym typu SAM. Poszkodowany karetką Pogotowia Ratunkowego został przewieziony do jasielskiego szpitala, gdzie z uwagi na doznane obrażenia ciała pozostał na dalszym leczeniu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

O zdarzeniu na drodze powiatowej relacji Kołaczyce-Sieklówka-Lubla służby ratownicze zostały powiadomione około godziny 10:30. Doszło tam do zderzenia motocykla marki Suzuki z ciągnikiem rolniczym typu SAM. Na chwilę obecną nie mamy wiedzy na temat okoliczności tego wypadku. W jego wyniku poszkodowany został kierujący jednośladem mężczyzna. Po udzieleniu mu pomocy medycznej przewieziono go karetką Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Z uwagi na charakter doznanych obrażeń ciała mężczyzna pozostał na dalszej obserwacji. Kierowcy ciągnika nic się nie stało. Obaj uczestnicy byli trzeźwi.

Na miejsce zdarzenia skierowano dwa zastępy straży pożarnej: Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (samochód ratownictwa technicznego) oraz miejscową jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, a także patrol ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Wyjaśnieniem okoliczności wypadku w Sieklówce zajęła się policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza.

Na czas prowadzonych czynności ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE