Na drogach

Wieczorne zderzenie na skrzyżowaniu ulic

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego w Jaśle, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Jeden z nich wjechał na skrzyżowanie prawdopodobnie nie ustępując pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo drugiemu pojazdowi. Dwie osoby zostały odwiezione karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

290815(1)

290815(2)

290815(3)

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 23 na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Jagiełły w Jaśle. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole, zespół ratownictwa medycznego „P” oraz sekcja ratownictwa technicznego z pobliskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

Z zebranych na tą chwilę informacji wynika, że samochód osobowy Opel Astra jechał ulicą Mickiewicza w kierunku Gamratu. Pojazd wjechał na skrzyżowanie prawdopodobnie nie ustępując pierwszeństwa pojazdu poruszającemu się ulicą Jagiełły samochodowi osobowemu Ford Mondeo.

Na skutek czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów ucierpiały dwie osoby. Poszkodowanymi zajęła się przybyła na miejsce załoga karetki Pogotowia Ratunkowego, która następnie przetransportowała ich do szpitala celem szczegółowej diagnostyki.

Jezdnia na przedmiotowym odcinku została całkowicie wyłączona z ruchu, strażacy zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne oraz uprzątnęli rozbite elementy karoserii.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała oględziny miejsca i uszkodzonych pojazdów oraz sporządziła dokumentację fotograficzną.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE