Na drogach

Wypadek w Krempnej. Interweniował śmigłowiec LPR

W Krempnej doszło do poważnego w skutkach wypadku. Na skrzyżowaniu dróg zderzyły się trzy samochody osobowe. Najpoważniej ucierpiała pasażerka jednego z pojazdów. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z rzeszowskich szpitali. Oprócz niej poszkodowane zostały jeszcze dwie spośród dwunastu podróżujących pojazdami osób.

Fot. © Daniel Baron
Fot. © terazJaslo.pl / Daniel Baron

Do wypadku doszło w poniedziałek (10.08) przed godziną 19-stą w miejscu, gdzie droga wojewódzka nr 993 relacji Nowy Żmigród-Granica Państwa krzyżuje się z drogami prowadzącymi w kierunku miejscowego zalewu oraz Polan. W zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy: Ford Escort, Opel Omega i Volkswagen Sharan. Na chwilę obecną trudno mówić o przyczynach, jednak ze wstępnych informacji od pracujących na miejscu służb ratowniczych wynika, że kierowca jednego z pojazdów prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z jadącym drogą główną drugim samochodem. Ten siłą uderzenia został zepchnięty na włączający się do ruchu trzeci pojazd.

Łącznie samochodami podróżowało dwanaście osób. Trzy z nich wymagały interwencji medycznej. Najpoważniejszych obrażeń ciała doznała pasażerka Opla. Z miejsca wypadku śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka przetransportował kobietę do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Dwie pozostałe osoby zostały przewiezione do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratownicze: dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny z podstacji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle w Nowym Żmigrodzie oraz podstawowy z podstacji Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie w Dukli), trzy zastępy straży pożarnej – JRG PSP Jasło, OSP KSRG Krempna i OSP KSRG Skalnik oraz Policja.

Policjanci wstępnie podali, że kierowcy byli trzeźwi.

Przez kilka godzin droga w tym miejscu była zablokowana.

Więcej zdjęć na naszym profilu na FB

Marcin Pałac
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE