Na drogach

Zderzenie ciągnika rolniczego z samochodem osobowym: wśród poszkodowanych dzieci

Pięć osób, w tym czworo dzieci, ucierpiało na skutek zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym w Nowym Żmigrodzie. Poszkodowani zostali przewiezieni karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Jaśle, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna. Droga wylotowa z tej miejscowości w kierunku Gorlic była częściowo zablokowana. Policja wprowadziła tam ruch wahadłowy.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do wypadku doszło w południe w obrębie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród z drogą prowadzącą w kierunku Mytarzy. Zderzyły się tam: samochód osobowy Seat Alhambra oraz ciągnik rolniczy marki Ursus C-330, który siłą uderzenia został zepchnięty do przydrożnego rowu.

W zdarzeniu ucierpiało pięć osób: jedna dorosła oraz czworo dzieci. Pomocy medycznej udzieliły im na miejscu dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny z podstacji w Nowym Żmigrodzie oraz podstawowy z Jasła). Decyzją lekarza poszkodowani zostali przetransportowani do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle celem szczegółowej diagnostyki.

Według wstępnych informacji obaj kierowcy byli trzeźwi.

Na miejsce były skierowane również dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (samochód ratownictwa technicznego) oraz Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Skalniku.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zablokowali jeden pas jezdni i wprowadzili w tym miejscu ruch wahadłowy. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 15.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w dalszym postępowaniu.

100815(4)

100815(5)

100815(6)

100815(7)

100815(8)

100815(9)

100815(10)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE