Na drogach

16-letni rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z samochodem osobowym

Poszkodowany został odwieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Jego życiu na szczęście nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.

Fot. © OSP KSRG Osobnica / Ireneusz Olbrych
Fot. © OSP KSRG Osobnica / Ireneusz Olbrych

Do wypadku doszło w miejscowości Osobnica (gmina Jasło) na drodze powiatowej relacji Trzcinica – Osobnica. Na miejscu pracowały służby ratownicze: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego, dwa zastępy straży pożarnej (JRG PSP Jasło i OSP KSRG Osobnica) oraz policyjny patrol ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że wyjeżdżający z drogi podporządkowanej rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym prawidłowo samochodem osobowym marki Peugeot. 16-letni mieszkaniec Jasła uderzył w prawą przednią szybę pojazdu po czym upadł na asfalt. Z miejsca zdarzenia karetka Pogotowia Ratunkowego przetransportowała poszkodowanego do jasielskiego szpitala, gdzie z uwagi na doznane obrażenia ciała pozostał na dalszej obserwacji.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana.

Policjanci ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Szczegółowe przyczyny i okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(MP)
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE