Kultura | rozrywka | edukacja

Amelkowe fantazje w MBP w Jaśle (zapowiedź)

Kto z nas nie chciałby trafić do Krainy Niesnu. Pofantazjować, spotkać sympatyczną Amelkę, Izę oraz Borysa i wspólnie z nimi co noc wkraczać do świata marzeń sennych. Biletem do czarodziejskiego miejsca niebawem pochwalić się będą mogli najmłodsi podczas warsztatów literackich z jaślanką Joanną Preisner, współautorką książki Dzieciaki z Krainy Niesnu.

Joanna Preisner pochodzi z Jasła, już od dziecka jej zainteresowania skupiały się wokół literatury. W gimnazjum zaczęła pisać wiersze, które zostały docenione w wielu konkursach, m.in. Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowanym przez jasielską MBP. Po ukończeniu liceum skupiła się głównie na prozie dla dzieci. Dzięki temu wspólnie Jakubem Boguszem zadebiutowała książką Dzieciaki z Krainy Niesnu.

Warsztaty z współautorką sennych przygód sympatycznej Amelki odbędą się 21 września br. o godz. 9.00 i 11.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle (ul. Kościuszki 47) w ramach X Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE