Kultura | rozrywka | edukacja

Babcia Marysia dzieciom…

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Filie w Trzcinicy i Warzycach zorganizowały (23.09) spotkania z autorką wierszy i bajek dla dzieci MARIĄ TOMASIK, w związku z promocją najnowszej książki pt: Babcia Marysia dzieciom opowiada.

240915(1) 

Maria Tomasik – animatorka życia kulturalnego i społecznego utrwalająca bogactwo historii regionu w poezji i prozie, mieszkanka Sądkowej w gminie Tarnowiec. Jej działalność została wielokrotnie wyróżniona, między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim – Wrzeciono. Wydała już kilka tomików poezji skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych czytelników. Poezja ludowa autorki została w 2013 r. wpisana na listę Jasielskich Produktów Lokalnych, autorka odznaczona została honorową odznaką Zasłużona dla Kultury Polskiej.

W Filii GBP w Trzcinicy uczestnikami spotkania były dzieci z kl. II i III Szkoły Podstawowej, które wraz z opiekunami odwiedziły bibliotekę. Wesołe opowieści autorki przeplatane były wierszykami czytanymi przez dzieci z najnowszego tomiku poetki. 

Maria Tomasik wraz z pracownikami GBP odwiedziła także Oddział Przedszkolny z Zespołu Szkół w Warzycach. Najmłodsi chętnie odpowiadali na wszystkie pytania Gościa. Opowiadali o swoich ukochanych zwierzątkach oraz babciach i dziadkach. Babcia Marysia odczytała wiele wspaniałych rymowanek, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Przy okazji dzieci uczyły się wiersza Mój dziadek.
       
Na spotkaniach nie zabrakło tańców i zabaw integracyjnych, prowadzonych przez animatorów – pracowników GBP. Niezwykle aktywne uczestnictwo młodych słuchaczy, wspólne czytanie rymowanek wprowadziły nastrój rodzinnego ciepła. Babcia Marysia, osoba sympatyczna i radosna na długo pozostanie w sercach najmłodszych.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach serdecznie dziękuje sponsorom, którzy sfinansowali publikację.

(GBP w Jaśle z/s w Szebniach)

SŁOWA KLUCZOWE