Informacje

Belgijscy przedstawiciele branży podłogowej z wizytą w jasielskiej fabryce Baltic Wood

14 września 2015 r. w Jaśle, w siedzibie głównej producenta podłóg drewnianych Baltic Wood odbyło się spotkanie z najważniejszymi przedstawicielami branży podłogowej z Belgii. Po oficjalnym powitaniu przez Zarząd firmy, goście wraz z przedstawicielami mediów belgijskich (łącznie 51 osób) zwiedzili nowoczesną fabrykę, należącą do grupy kapitałowej Nowy Styl Group.

Fot. © materiały prasowe Baltic Wood
Fot. © materiały prasowe Baltic Wood

Wizyta Belgów była nieprzypadkowa. Elita belgijskiej branży podłogowej z własnej inicjatywy i na własną rękę doprowadziła do przyjazdu do Jasła. Tym samym potwierdzając, jak ważnym partnerem biznesowym jest dla nich polska firma. To swego rodzaju kamień milowy w 15-letniej historii jasielskiej marki. Ekspansja na rynku belgijskim, a co za tym idzie znaczne zwiększenie zamówień to ogromna szansa na rozwój spółki oraz stworzenie kolejnych miejsc pracy na Podkarpaciu. To również dowód na to, że obecna współpraca z wybranymi belgijskimi Partnerami sprawdza się, a jakość polskich produktów doceniana jest przez najbardziej wymagające rynki.

Baltic Wood to producent podłóg drewnianych, warstwowych i litych, zaliczany do najbardziej dynamicznie rozwijających się w Europie. Firma specjalizuje się w sprzedaży do rynku najbardziej wymagających dystrybutorów i klientów – tzw. rynku profesjonalnego. Podłogi Baltic Wood są wysoko cenione za doskonałą jakość i wzornictwo i określane jako „Mercedesy w swojej kategorii” w Europie i na świecie.

W 2015 firma zasłynęła również z otrzymania prestiżowej europejskiej nagrody za wzornictwo – Red Dot Design Award – przyznawanej przez niemiecki Design Zentrum Nordrhrein Westfalen w Essen (Niemcy) najpiękniejszym, najlepiej zaprojektowanym przedmiotom z różnych branż produkowanym w świecie. To pierwsza podłoga, która otrzymała tę zaszczytną nagrodę w Polsce i jedna z zaledwie trzech na świecie.

Innym sukcesem jasielskiej spółki jest wygranie kontraktu na realizację szerokiej sieci salonów T-Mobile w 14 krajach Europy – w walce o ten duży i zaszczytny kontrakt firma pokonała największe w branży firmy ze Szwecji i Niemiec. Tymczasem w Belgii dzięki najwyższemu profesjonalizmowi lokalnego partnera Baltic Wood i najwyższej jakości podłóg Baltic Wood wygrany został kontrakt na wyposażenie siedziby głównej słynnej sieci cukierniczej Lotus Bakery w Lembeke, gdzie podłogi Baltic Wood zdobią niezwykle wyrafinowane, stylowe wnętrza.

Baltic Wood to firma należąca do Nowy Styl Group, generująca przychody wartości ponad 30 mln Euro i dynamicznie zwiększająca ich skalę od kilku lat. Tylko w ubiegłym roku przychody spółki wzrosły o ponad 12% . Dynamiczny zdecydowany wzrost jest efektem nowej strategii przyjętej przez firmę po załamaniu rynków światowych w 2008 roku. W ramach nowej strategii firma postawiła na rozwój kolekcji podłóg ambitnych, o wyrafinowanym wzornictwie, zgodnych z najnowszymi trendami w modzie i wnętrzach i zaadresowała ją do kluczowych dystrybutorów w strategicznych punktach Europy, Ameryki Północnej oraz Azji.

Obecnie sprzedaż na eksport stanowi ponad 80% całej sprzedaży Baltic Wood. Aktualne możliwości produkcyjne nowoczesnej fabryki to ponad 1,6 mln m². Dzięki inwestycjom planowanym na 2016-17 moce zostaną zwiększone do ponad 1.75 mln m² rocznie. Firma planuje również zwiększenie liczby stanowisk pracy. Obecnie w spółce zatrudnionych jest ok. 350 pracowników.

(Baltic Wood)

SŁOWA KLUCZOWE