Informacje

Dni Ubezpieczonego w ZUS (zapowiedź)

Miesiąc październik to tradycyjnie czas, w którym corocznie organizowane są w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych „Dni Ubezpieczonego”.

Tematem przewodnim tegorocznych Dni jest „Informacja o stanie konta ubezpieczonego w ZUS”, czyli miejsca, do którego wpływają nasze składki, gdzie są co roku waloryzowane i z którego wypłacana będzie emerytura.

W ramach „Dni Ubezpieczonego”, które odbędą się 7 – 9 października 2015 r., na sali obsługi klientów jasielskiego Oddziału ZUS oraz jego podległych Inspektoratów w Brzozowie, Dębicy, Krośnie i Sanoku, godz. od 9.00 do 17.00. będą dyżurować eksperci w dziedzinie ubezpieczeń społecznych.

Ta akcja informacyjno-edukacyjna pozwoli ubezpieczonym uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania w zakresie ubezpieczeń i składek oraz zapoznać się ze swoimi prawami i obowiązkami, a także z elektronicznymi usługami ZUS.

ZUS zaprasza wszystkich zainteresowanych m.in. swoją przyszłą emeryturą, wpływającymi składkami na ubezpieczenia społeczne oraz zasadami oskładkowania działalności gospodarczej. Do dyspozycji klientów przygotowane zostały stosowne publikacje i materiały informacyjne: ulotki i poradniki.

Podczas wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych będzie także możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) oraz uzyskania informacji dotyczącej wprowadzenia od stycznia 2016 roku elektronicznego zwolnienia lekarskiego, zwanego e-ZLA.

(ZUS w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE