Kultura | rozrywka | edukacja

Doskonałość jest nudna (zapowiedź)

21 września o 17:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Aleksandry Nguyen Van. W ramach X jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego artystka związana z działającym przy bibliotece Klubem Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD zaprezentuje cykl „Mała Księżniczka”.

Ola Nguyen Van – rocznik ’94, jaślanka, studentka fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej. Ciekawa świata, doszukuje się w nim dziwności i nieoczywistości. Najbardziej fascynuje ją to, co drażni, wzbudza dysonans, zostawia niedosyt. Otwarta na eksperymenty, nie ustaje w poszukiwaniach twórczych.

O cyklu „Mała Księżniczka” mówi: miałam dziesięć lat, gdy narodziła się moja najmłodsza siostra, Julia. To właśnie ona stała się inspiracją do powstania cyklu, a także odegrała w nim rolę Małej Księżniczki. Niedawno wkroczyła w dziesiąty rok swojego życia, a ja, w ciągu ostatniej dekady, miałam okazję obserwować jak dorastają dziewczynki XXI w., przedstawicielki generacji Z. To, co najbardziej mnie w nich urzeka, to rozbrajająca beztroska, swoboda ekspresji i nieskrępowanie w niewinnym szaleństwie. Z dzisiejszych księżniczek ściąga się jarzmo nieskazitelności, ich wartości nie mierzy się już w stopniach słodkości, kreatywność popłaca bardziej niż perfekcyjne odtwarzanie utartych schematów. Doskonałość jest nudna. Zabawmy się.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE