Sport | rekreacja | turystyka

Judocy z Jasła i Dębowca na Międzynarodowym Turnieju w Rumunii

W dniach 18-20 września w Aradzie (Rumunia) odbył się Międzynarodowy Turniej Judo, w którym rywalizowało ponad 400 zawodników z europejskich krajów takich jak Rosja, Ukraina, Słowacja, Serbia, Czechy, Chorwacja, Węgry, Polska i Rumunia.

Fot. © Grzegorz Frączek
Fot. © Grzegorz Frączek

Po raz kolejny nasi wychowankowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności na tle rówieśników z innych krajów. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a doświadczenie zdobyte podczas walk z reprezentantami innych krajów bezcenne.

Do Rumunii udała się dziewięcioosobowa reprezentacja UKS ASW-Judo Jasło, której „łupem” padły dwa złote medale, dwa brązowe oraz punktowane dwa piąte miejsca.

Złote medale wywalczyły liderki naszej drużyny Katarzyna Kolbusz w kategorii wagowej do 48 kg oraz Natalia Nocula w kategorii wagowej do 44 kilogramów. Obie dziewczyny były bezkonkurencyjne w swoich kategoriach nie dając szans swoim rywalkom. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Oliwia Górniak (40 kg) oraz Konrad Zawadzki (38 kg). Tuż za podium na piątych miejscach sklasyfikowane zostały nasze najmłodsze zawodniczki Julia Mika (29 kg) oraz Anna Jurusik (32 kg).

Niestety nie udało się przebrnąć walk eliminacyjnych Katarzynie Dubis (52 kg), Patrykowi Zawadzkiemu (30 kg) oraz Mateuszowi Kluszczykowi (30 kg).

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom sukcesów i przede wszystkim woli walki. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszych klubów i naszego kraju.

Przemysław Czarnecki

SŁOWA KLUCZOWE