Kultura | rozrywka | edukacja

Kalejdoskop wiedzy i zabawy w Bibliotece!

Lubicie poznawać świat i dowiadywać się ciekawych rzeczy? A może chcecie zostać artystami i stworzyć zwariowane prace? Albo jesteście miłośnikami przyrody i chcielibyście ją chronić? Od września 2015 do czerwca 2016 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat do Oddziału dla Dzieci i filii bibliotecznych przy ul. Szopena 22, Kopernika 8 i Sobniowskiej 34 na cykl zajęć Kalejdoskop wiedzy i zabawy.

W Oddziale dla Dzieci podczas zajęć SztukaPuka! dowiemy się czym jest krajobraz czasu, kto ubrał wyspy w różowe sukienki i czy deszcz ze skrawków papieru jest sztuką. Staniemy się artystami i stworzymy rzeźby z patyków, napiszemy przestrzenne wiersze i skomponujemy muzykę z dźwięków codziennego życia.

W Filii nr 1 w trakcie zajęć Dialogi na cztery łapy oswoimy jednorożce, nauczymy się latać na smoku i znajdziemy dom dla Mruczka. Razem z Baltikiem popłyniemy krą do Gdańska, poznamy zwyczaje stegozaurów i zbudujemy norkę dla myszek.

W Filii nr 2 na zajęciach Odlotowa Biblioteka uzyskamy odpowiedzi na rozmaite, nawet najdziwniejsze, pytania np.: W jaki sposób zbudowano piramidy? Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Jak wygląda nic? „Odlecimy” w kosmos własnoręcznie skonstruowaną rakietą i zgłębimy tajemnice wszechświata, sprawdzimy co piszczy w trawie i gdzie mieszka tęcza.

W Filii nr 3 w czasie zajęć Korowód Zielonych odkryjemy przyjazne dla środowiska źródła energii, poznamy najbardziej ekologiczny środek transportu, nauczymy się jak odróżnić surowce naturalne od syntetycznych. Skonstruujemy ekologiczną stonogę, zagramy w zielone, zaprzyjaźnimy się z energooszczędną żarówką i weźmiemy udział w akcji sprzątania świata.

Szczegółowe informacje o terminach zajęć w poszczególnych placówkach już wkrótce.

Uczestników zajęć Kalejdoskop wiedzy i zabawy obowiązuje regulamin i rezerwacja miejsc na zajęcia do 18 września 2015. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz do pobrania deklaracji uczestnictwa w zajęciach dostępnych na stronie internetowej biblioteki www.mbp.jaslo.pl.

Informacji o cyklu Kalejdoskop wiedzy i zabawy udziela:
Magdalena Chart
dzieci@mbp.jaslo.pl
tel. 13 446 26 02 wew. 33

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE