Sport | rekreacja | turystyka

Medale judoczek UKS MOSiR Jasło na Europejskim Turnieju Judo w Warszawie

Wspaniale zaprezentowali się podopieczni Michała Czarneckiego na największym turnieju w Polsce.

Fot. © archiwum Klubu
Fot. © archiwum Klubu

Ponad 1300 zawodników startujących z 20 krajów: Rosji, Holandii , Litwy, Belgi, Niemiec, Turcji, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Słowacji, Serbii, Węgier, Dani, Finlandii, Izraela, Azerbejdżanu i Polski. Miejscem tego największego wydarzenia w kraju była Hala Torwar w Warszawie, a walki odbywały się na dziesięciu matach równocześnie.

Nasz klub reprezentowało sześcioro zawodników, dla niektórych był to pierwszy start w tak prestiżowych zawodach. Najlepiej spisały się dziewczyny, które wywalczyły w dwudniowych zmaganiach trzy medale oraz trzy punktowane w rankingu piąte miejsca oraz jedno siódme.

Złotą medalistką została Marlena Gajecka, która była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej. Bardzo dobrze spisała się Gabriela Kwaśny zajmując trzecie miejsce. Dla Gaby to początek startowy na tak prestiżowych zawodach, ponieważ startowała jako najmłodszy rocznik. Trzeci brązowy medal otrzymała Edyta Czempała. Bardzo dobrze spisała się również Adrianna Gajecka, która wywalczyła siódma lokatę.

Niestety nie powiodło się naszym chłopakom, którzy nie przebrnęli walk eliminacyjnych.

Chciałbym tu dodać, że w kategorii chłopców a w szczególności kategorii 66 kg, gdzie startował Grzegorz Żytniak, rywalizowało ponad 70 zawodników. Do pechowego startu może również zaliczyć start Patryk Piątek. Po wspaniałej walce i niestety ułamku dekoncentracji przegrał walkę a zarazem stracił szanse dalszego udziału w zawodach. Gratulujemy wspaniałych walk i medali.

Dziękujemy naszym sponsorom MPM – Sieć Sklepów, Kawiarence GRUBCIO, MGM REKLAMY oraz Urzędowi Miasta Jasło za wspieranie w dalszej karierze naszych zawodników.

(UKS „MOSiR” Judo Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE