Kultura | rozrywka | edukacja

Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa w Jaśle (zapowiedź)

Jasło włącza się w IV edycję Narodowego Czytania. W piątek, 4 września, na jasielskim Rynku czytane będą fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa.

Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jej celem jest promocja polskiej kultury, popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W zeszłym roku, podczas trzeciej odsłony akcji czytaliśmy Trylogię Henryka Sienkiewicza.

W tym roku Jasło włącza się również w IV już edycję Narodowego Czytania. Starosta Jasielski, Burmistrz Jasła, radni powiatowi i miejscy oraz młodzież szkolna będą, w piątek 4 września, w godzinach pomiędzy 10.00 a 12.00, na jasielskim Rynku czytać fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa.

Na jasielskim Rynku nie tylko czytane będą fragmenty „Lalki”, dla młodzieży szkolnej zorganizowane zostaną konkursy dotyczące twórczości Prusa, zabawa odKODUJ PRUSA! (za pomocą czytnika kodów QR w telefonie będzie można odczytać cytaty z „Lalki”) oraz wystawa dzieł Prusa, przyniesionych przez Jaślan. W programie przewidziano również etiudy fragmentów „Lalki”.

Z okazji akcji Narodowe Czytanie Kancelaria Prezydenta przygotowała specjalną pieczęć okolicznościową. Zachęcamy uczestników akcji do przyniesienia książek autorstwa Bolesława Brusa, na których będzie można przybić pamiątkową pieczęć.

Organizatorami Narodowego Czytania na jasielskim Rynku są Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta w Jaśle oraz Młodzieżowy Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przy współudziale Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle oraz Powiatowego Centrum MOC WOLONTARIATU w Jaśle.

Serdecznie zapraszamy do udziału w jasielskim Narodowym Czytaniu!

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE