Na drogach

Nietrzeźwi „rekordziści” stracili prawo jazdy

Mimo zaostrzenia przepisów karnych, szczególnego nagłaśniania zdarzeń z udziałem pijanych kierowców, oraz przypominania o surowych konsekwencjach, wciąż niektóre osoby decydują się na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. W ostatnim czasie do tej niechlubnej statystki policjanci dopisali dwóch nietrzeźwych „rekordzistów”.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Pierwszy mocno nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Kołaczycach. Policjanci zatrzymali go na drodze krajowej nr 73 relacji Pilzno-Jasło. Mężczyzna jechał samochodem ciężarowym z naczepą, jak twierdził, z towarem na Węgry. Policyjny alkomat wskazał u 41-letniego mieszkańca gminy Brzostek blisko 3 promile alkoholu.

Kolejnym niechlubnym rekordzistą został kierujący osobowym golfem 35-letni mieszkaniec gminy Dębowiec. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów jasielskiego wydziału ruchu drogowego na trasie Jasło – Nowy Żmigród w miejscowości Zarzecze. Podczas kontroli był wulgarny i agresywny. Funkcjonariusze musieli użyć kajdanek. Po doprowadzeniu do komendy, kierowca poddał się badaniu na alkomacie. Urządzenie wskazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy. Wkrótce usłyszą zarzut popełnienia przestępstwa.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE