Na drogach

Pijany kierowca zatrzymany dwukrotnie jednego dnia

Wczoraj policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Jasła, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Mimo że stracił prawo jazdy, ponownie nietrzeźwy wsiadł za kierownicę forda i w ciągu niespełna dwóch godziny po raz drugi został zatrzymany.
 
Wczoraj przed południem uwagę policjantów z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego, pełniących służbę na terenie Jasła, zwrócił ford focus jadący ul. 3-go Maja. Widząc, że kierowca niepewnie prowadzi samochód funkcjonariusze podali mu sygnał do zatrzymania się.
 
W trakcie kontroli policjanci wyczuli woń alkoholu od kierującego fordem 36-letniego mieszkańca Jasła. Gdy mężczyznę zbadali na alkomacie, urządzenie wskazało u niego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód przekazali osobie wskazanej przez kierowcę, która zobowiązała się zabezpieczyć pojazd. Po zakończeniu interwencji policjanci kontynuowali służbę na terenie miasta.
 
Od zdarzenia minęło niespełna dwie godziny, gdy funkcjonariusze ponownie zobaczyli jadącego w ich kierunku tego samego kierowcę prowadzącego ten sam pojazd, który chwilę wcześniej kontrolowali. Podobnie jak za pierwszym razem alkomat wskazał, że mężczyzna jest nietrzeźwy, tym razem miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został doprowadzony do komendy, a jego samochód trafił na parking strzeżony. 
 
Wkrótce mężczyzna odpowie za dwukrotną jazdę w stanie nietrzeźwości. Z konsekwencjami musi się również liczyć osoba, która zabezpieczyła pojazd, a następnie wydała go nietrzeźwemu.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE