Kultura | rozrywka | edukacja

Piknik ekologiczny na jasielskim rynku (zapowiedź)

Zapraszamy mieszkańców miasta i powiatu na III Powiatowy Piknik Ekologiczny EKO RABAN pod patronatem Starosty Jasielskiego, który odbędzie się w piątek 18 września 2015 r. w godzinach 10.00 – 15.00 na jasielskim rynku.

EKO RABAN 2015

Gwiazdą pikniku będą muzycy perkusiści grający na wiadrach, znani z 7. edycji programu Mam talent! – duet Bucket Guys z Bytomia.

W programie przewidziano następujące atrakcje: konkurs na strój ekologiczny (godz. 10.10), ekologiczne dyktando (godz. 10.40), występ duetu Bucket Guys (w godz.: 10.00, 10.30, 12.15, 12.45) oraz Festiwal Śpiewających Przedszkolaków EKO PIOSENKI z małej scenki (godz. 13.00).

Ponadto zachęcamy do udziału w akcjach: „Zielona loteria” – przyjdź ubrany na zielono i wygraj nagrodę! oraz „Eko bazar” czyli bezgotówkowa wymiana odzieży. Chętni będą mogli wykonać biżuterię z dętek oraz elementów drewnianych. Zachęcamy także do skorzystania z możliwości bezpłatnego oddania elektrośmieci, w zamian za które będzie można otrzymać sadzonki drzew ufundowane przez Nadleśnictwo Kołaczyce.

Uczestnicy pikniku będą mogli także odwiedzić stoiska wystawiennicze przygotowane przez: Magurski Park Narodowy, Karpacką Troję, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Powiatowe Koło Pszczelarzy w Jaśle, regionalnych twórców i artystów rękodzielników oraz degustować produkty i żywność ekologiczną.

Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle. Partnerami wydarzenia są: PWSZ w Krośnie, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Nadleśnictwo Kołaczyce oraz Powiatowe Młodzieżowe Centrum MOC Wolontariatu w Jaśle.

Szczegóły dotyczące udziału w poszczególnych wydarzeniach znajdują się na stronie www.mdkjaslo.pl

Zapraszamy!

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE