Informacje

Przedszkolaki z wizytą w komendzie

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Jaśle odwiedziły jasielską komendę Policji. Grono zwiedzających liczyło ponad 40 osób. Funkcjonariusze przygotowali dla nich wiele atrakcji. Mali goście między innymi zwiedzili budynek komendy, dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a na koniec mogli usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

Policjanci od początku nowego roku szkolnego spotykają się z uczniami, by przypomnieć najmłodszym, jak powinni zachować się na drodze, by bezpiecznie dotrzeć do przedszkola lub szkoły. Tym razem to jednak dzieci odwiedziły policjantów, w ramach prowadzonej przez funkcjonariuszy akcji „Bezpieczna droga do szkoły 2015”.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania budynku komendy. Następnie asp. Bartłomiej Świerczek z wydziału ruchu drogowego przeprowadził pogadankę z maluchami na temat bezpiecznego zachowania się na drodze oraz postępowania w sytuacjach stanowiących dla nich zagrożenie. W trakcie spotkania szczególną uwagę zwrócił na konieczność stosowania przez dzieci elementów odblaskowych.

Kolejnym punktem programu był pokaz sprzętu policyjnego oraz elementów wyposażenia policjanta. Największą jednak frajdą dla najmłodszych była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu i motocykla policyjnego, które miały uruchomione sygnały świetlne i dźwiękowe. Było mnóstwo radości i wspólnej zabawy.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE