Kultura | rozrywka | edukacja

Skołyszyn: zapisz się na warsztaty z programowania

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zakwalifikował się do projektu i jako jedna z 50 instytucji w Polsce dostała możliwość prowadzenia zajęć programowania w ramach projektu GO GO GO_PRO!.

GO GO GO_PRO! ma na celu promowanie idei przekształcania bibliotek publicznych w nowoczesne ośrodki edukacji pozaformalnej, w których odbywałoby się kształcenie dzieci i młodzieży w zakresie programowania oraz rozwoju kompetencji informacyjno – komunikacyjnych. W ramach realizowanego projektu Bus GO GO GO_PRO! odwiedzi 50 wybranych bibliotek na terenie całego kraju, w których zostaną przeprowadzone 3-godzinne warsztaty pokazowe z programowania dla młodzieży, a także spotkania informacyjno – doradcze dla lokalnych decydentów.

W ramach projektu w GOKiCz w Skołyszynie zorganizowane zostaną 23 września 2015 roku:

  • warsztat pokazowy z podstaw programowania dla młodzieży (30 uczestników)
  • spotkanie z decydentami i przedstawicielami władz lokalnych

Bezpłatne 3-godzinne warsztaty pokazowe dla młodzieży w zakresie programowania z wykorzystaniem klocków Lego Mindstorms odbędą się 23 września 2015 roku (10:00 – 13:00) w GOKICz w Skołyszynie. Serdecznie zapraszamy uczniów klas szóstych i gimnazjów wraz z nauczycielami! Zapisy do 18 września; tel.: (13) 449 10 17.

Finansowanie projektu: Ministerstw Administracji i Cyfryzacji
Patroni Honorowi Projektu: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE