Na drogach

Ślisko na drogach regionu: MAN i Citronen w przydrożnych rowach

Ślisko na drogach powiatu jasielskiego! Od rana służby ratownicze dwukrotnie interweniowały w związku ze zdarzeniami, do których doszło prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących na jezdni warunków atmosferycznych: na „zakręcie śmierci” w Zarzeczu – samochód ciężarowy wjechał do przydrożnego rowu, podobnie jak chwilę później samochód osobowy na drodze wojewódzkiej relacji Jasło-Rzeszów w Warzycach. Apelujemy o ostrożność.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło kilka minut przed godziną ósmą. Samochód ciężarowy marki MAN FE 19.410 poruszał się drogą wojewódzką nr 992 od strony Nowego Żmigrodu w kierunku Jasła. W miejscowości Zarzecze (gmina Dębowiec) na tzw. „zakręcie śmierci” kierujący pojazdem prawdopodobnie wpadł w poślizg, w wyniku czego zjechał z jezdni, uszkodził znak drogowy i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Karetka Pogotowia Ratunkowego zabrała 23-letniego mieszkańca gminy Osiek Jasielski na badania do szpitala.

190915(1)

190915(2)

190915(3)

190915(4)

190915(5)

Kilkadziesiąt minut później służby ratownicze zostały skierowane do podobnego zdarzenia, tym razem na drodze wojewódzkiej nr 988 na pograniczu miejscowości Warzyce i Bierówka (gmina Jasło). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Citroen C3 jechał w kierunku Rzeszowa. Na jednym z łuków drogi samochód zjechał na przeciwny pas, zjechał z jezdni i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Tu również konieczna była interwencja zespołu ratownictwa medycznego, który przewiózł jedną z poszkodowanych pasażerek (29-letnią mieszkankę gminy Nowy Żmigród) do jasielskiego szpitala.

190915(6)

190915(7)

190915(8)

190915(9)

Zarówno do Zarzecza, jak i do Warzyc, zostały skierowane służby ratownicze: sekcja ratownictwa technicznego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zespoły ratownictwa medycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (S3 i P6) oraz patrole ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

W związku z tym, że w obu przypadkach pojazdy znalazły się poza jezdnią, w miejscu wypadków nie występowały większe utrudnienia w ruchu.

Przez region przechodzą opady atmosferyczne, nawierzchnie dróg asfaltowych szybko stają się śliskie, trudniej jest zapanować nad kierownicą. Wobec tego apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE