Kultura | rozrywka | edukacja

Spotkanie z Romanem Honetem (zapowiedź)

W ramach X Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Roman Honetem, jednym z najgłośniejszych twórców nowej poezji, nominowanym do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej w 2015 roku. Spotkanie odbędzie się 2 października br. roku o godz. 8.30 w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle, ul. Czackiego 4.

Roman Honet – poeta, był redaktorem dwumiesięcznika literacko-artystycznego Studium, jest stałym współpracownikiem wielu czasopism literackich. Debiutował w 1996 r. tomikiem alicja. Wydał do tej pory siedem tomików poezji m.in.: baw się, moja, piąte królestwo, świat był mój.

Wszystkich interesujących się poezją zapraszamy do festiwalowej zabawy, w ramach której można wygrać najnowszy tomik poezji Romana Honeta! Szczegóły na profilu Biblioteki na Facebook’u.

Spotkanie z Romanem Honetem oraz konkurs realizowane są w ramach projektu Fundacji Wisławy Szymborskiej oraz Fundacji PZU z programu edukacji kulturalnej „Warsztaty słowa” dla szkół ponadgimnazjalnych.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE