Informacje

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Brzyskach

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Fot. © Urząd Gminy w Brzyskach
Fot. © Urząd Gminy w Brzyskach

Gimnazjum w Brzyskach zorganizowała patrole egzaminacyjne, które przepytywały urzędników ze znajomości mnożenia, dzielenia, dodawania i odejmowania. Przepytywani urzędnicy odpowiedzieli na piątkę.

Wśród przepytywanych był Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak. – To cenna inicjatywa i godna uwagi. Wójt nie może liczyć tylko na Opatrzność i szczęście. Znajomość liczb na pełnionym przeze mnie stanowisku to podstawa. Trzeba umieć dzielić dobrze pieniądze publiczne i umieć je mnożyć poprzez pozyskiwanie chociażby środków zewnętrznych do gminy – tłumaczy wójt.

Problemów nie miała również Skarbnik Gminy Janina Wolska. – To okazja by się sprawdzić bez kalkulatorów i innych nowoczesnych urządzeń. Nie ma możliwości by się mylić, to przecież publiczne pieniądze – skomentowała.

Przepytani pracownicy oraz wójt otrzymali certyfikaty eksperta tabliczki mnożenia.

Pomysłodawczynią akcji w Gminie Brzyska była Elżbieta Dziedzic, nauczyciel matematyki wraz z Alicją Bochnią-Tomasik z Gimnazjum w Brzyskach.

Fot. © Urząd Gminy w Brzyskach
Fot. © Urząd Gminy w Brzyskach

(Gmina Brzyska)

SŁOWA KLUCZOWE