Kultura | rozrywka | edukacja

Teatralna Jesień z JDK (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury po raz kolejny zaprasza na Jesienne Spotkania z Teatrem.

VII Jasielskie Spotkania z Teatrem

Już po raz siódmy na scenie JDK wystąpią znakomici artyści, m.in.: Piotr Polk, Piotr Szwedes, Olga Bończyk, Małgorzata Pieczyńska, Maria Pakulnis, Antoni Pawlicki, Anna Chodakowska, Emilian Kamiński, Olaf Lubaszenko, Maciej Miecznikowski. Organizator zadbał również o muzyczną ucztę dla ducha. W podróż do krainy walca zabierze widzów Straussowska Orkiestra Festiwalowa, natomiast artyści Lwowskiego Teatru Narodowego opowiedzą tańcem historię dziadka do orzechów.

VII Jesienne Spotkania z Teatrem rozpoczną się sztuką „Pokrewieństwo dusz”, w której występują: Małgorzata Pieczyńska, Maria Pakulnis, Antoni Pawlicki i Anna Chodakowska. Spektakl, którego polska prapremiera miała miejsce 15 maja br. odbędzie się 15 listopada o godz. 18.00. Cena biletu – 70 zł. Czas trwania sztuki – 105 minut.

„Pół na pół” to przesycona czarnym humorem hiszpańska komedia, w której grają: Piotr Polk i Piotr Szwedes. Spektakl odbędzie się 19 listopada o godz.18.00. Cena biletu – 70 zł. Czas trwania – 120 minut.

Trzy dni później Straussowska Orkiestra Festiwalowa zabierze widzów na „Strauss Galę”. Pięknej muzyce towarzyszyć będą układy choreograficzne uznanych polskich tancerzy baletowych. W Jasielskim Domu Kultury artyści wystąpią 22 listopada o godz. 18.00. Cena biletu – 80 zł. Czas trwania 120 minut z przerwą.

„Za rok o tej samej porze” to komedia romantyczna z udziałem Olgi Bończyk i Piotra Gąsowskiego. Spotkanie z zakochaną parą odbędzie się 3 grudnia o godz. 18.00. Cena biletu – 70 zł. Czas trwania – 120 minut.

Wielkie dzieło Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” zaprezentują widzom artyści Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej ze Lwowa 6 grudnia o godz. 18.00. Cena biletu – 80 zł. Czas trwania – 120 minut z przerwą.

„Kolacja na cztery ręce”, której premiera odbyła się 12 września br. to fikcyjne spotkanie Jerzego Fryderyka Haendla i Jana Sebastiana Bacha. Na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpią: Emilian Kamiński, Olaf Lubaszenko oraz Maciej Miecznikowski. Sztuka odbędzie się 9 grudnia, godz. 18.00. Cena biletu – 70 zł. Czas trwania – 90 minut.

Tegoroczne Jesienne Spotkania z Teatrem zakończy od lat ciesząca się niesłabnącą popularnością komedia „Mayday”. W sztuce, która odbędzie się 11 grudnia o godz. 18.00 zagrają: Alina Kamińska, Katarzyna Litwin, Krzysztof Bochenek/Łukasz Żurek/Maciej Słota, Bogdan Grzybowicz, Paweł Sanakiewicz, Maciej Słota/Przemysław Redkowski/Adam Szarek, Małgorzata Piskorz/Anna Rokita. Cena biletu – 70 zł. Czas trwania – 135 minut z przerwą.

VII Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle organizowane są przez Jasielski Dom Kultury, a partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło, LOTOS S.A oraz PGNiG Obrót Detaliczny.

Bilety można nabyć w sekretariacie JDK, przy ul. Modrzejewskiego 12, tel. 13 44 351 50, w godz. od 8.30 do 15.30, od poniedziałku do piątku. Przyjmowana jest także rezerwacja na karnety (adres i numer telefonu, tak jak przy sprzedaży biletów). Cena karnetu wynosi 450 zł i obejmuje siedem spektakli. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie JDK.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE