Kultura | rozrywka | edukacja

W poszukiwaniu JaSIELSKIEGO Śródziemia (zapowiedź)

Czy próbowaliście kiedyś spojrzeć na waszą najbliższą przestrzeń przez pryzmat literatury fantasy? Czemu nie? Już niebawem młodzież z jasielskich gimnazjów zainspirowana fabułą Władcy Pierścieni J. R. R. Tolkiena poszuka współczesnych odniesień do mitologicznego Śródziemia eksplorując Jasło.

W ramach warsztatów gimnazjaliści przeprowadzą „rozpoznanie” przestrzeni miasta – szukając Mordoru, wioski Hobbitów, wieży Saurona, krainy Elfów oraz zbadają cechy charakterologiczne bohaterów i geografię Śródziemia, by stworzyć alternatywny przewodnik po mieście, na którego plan spojrzą jak na przestrzeń z książki.

Warsztaty poprowadzi Paweł Kula – absolwent ASP w Poznaniu, animator kultury, nauczyciel i artedukator ze Szczecina.

Takie spojrzenie na Władcę Pierścieni pozwoli potraktować historie z tego cyklu jako pretekst to refleksji nad współczesnością, a bezpośrednią przestrzenią, w której mogłyby się odnaleźć te opowieści będzie przestrzeń Jasła. – relacjonuje prowadzący warsztaty.

Warsztaty odbędą się 22-24 września br. w Czytelni Głównej MBP w Jaśle (ul. Kościuszki 47) w ramach X Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego. Szczegółowe informacje: Oddział dla Dzieci MBP w Jaśle, tel. 13 446 26 02 w. 33 lub mail: dzieci@mbp.jaslo.pl.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE