Kultura | rozrywka | edukacja

Już ponad PÓŁ MILIONA odsłon teledysku Michała Szpaka!

Teledysk do singla „Byle Być Sobą” naliczył już ponad PÓŁ MILIONA odtworzeń w zaledwie 4 dni!

© kadr z teledysku
© kadr z teledysku

W klipie – oprócz Michała – udział wzięli młodzi, ciekawi, często ekscentryczni ludzie… Podczas realizacji wszyscy dostali jedną zasadniczą wskazówkę: “BĄDŹCIE SOBĄ, a my to pokażemy – jeśli ktoś chce przed kamerą tylko postać i nic nie robić – również zamieścimy to w klipie”. W efekcie z zaproszonych na plan osób bije szczerość i autentyczność – są sobą.

Michał zaprosił na plan również swoją 16-letnią siostrę – Ewę, która akompaniuje bratu na gitarze i śpiewa z Michałem fragment utworu.

“Udział Ewy był bardzo spontaniczny. Zadzwoniłem do niej trzy dni przed realizacją klipu i… przyjechała” – mówi Michał. “Ewa jest szalenie uzdolniona i to jest jej filmowy debiut. Chciałbym kiedyś zaśpiewać z nią w duecie” – dodaje wokalista.

Posłuchaj:

Zdjęcia do wideoklipu zostały zrealizowane na dachu poznańskiej Galerii Malta oraz w SQMStudio.

Produkcja: As Plus/ J&J Musicart LTD
Reżyser: Beat Music
Autor zdjęć: Łukasz Bernas, Jan Bielecki, Mateusz Różański
Montaż: Łukasz Bernas
Muzyka: Mateusz Krezan
Słowa: Aldona Dąbrowska

Album „Byle być sobą” już dostępny w przedsprzedaży!

Premiera albumu już 13 listopada 2015!

Pierwszym utworem promującym nowy krążek Michała Szpaka był singiel „Real Hero”, który w polskiej wersji językowej zyskał olbrzymią popularność za sprawą wygranej podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie w ramach konkursu „SuperPremiery 2015” utwór ten zdobył pierwsze miejsce.

Płyta „Byle być sobą” wymyka się spod prób jakiejkolwiek klasyfikacji gatunkowej. Zupełnie jak Michał Szpak, którego nie sposób zaszufladkować. Album zawiera dwanaście zróżnicowanych stylistycznie nagrań, które odzwierciedlają zainteresowanie artysty przede wszystkim klimatami muzycznymi lat 80-tych i 90-tych, a nawet jego zamiłowanie do muzyki symfonicznej. W większości nagrań słyszymy „żywe” instrumenty: poza tymi typowymi dla muzyki rockowej i pop na płycie można również usłyszeć skrzypce, altówkę, wiolonczelę i kontrabas. Michał dzięki swoim niespotykanym umiejętnościom wokalnym buduje niezwykły nastrój. „Byle być sobą” to album do bólu szczery i autentyczny. Jest to płyta, która z pewnością dostarczy słuchaczom wielu emocji.

TRACKLISTA:
1. Real Hero
2. Byle Być Sobą
3. Rosanna
4. Bo Życie Takie Jest
5. Tic Tac Clock
6. What A Shame
7. Upaść Ale Wstać
8. Znika Cały Mrok
9. Color Of Your Life
10. Ostatni Zakręt
11. Jesteś Bohaterem
12. Such Is Life

(Sony Music Polska)

SŁOWA KLUCZOWE