Informacje

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

We wtorek (13.10) poznaliśmy laureatów etapu powiatowego konkursu „Bezpieczne Wakacje 2015”. Spośród nadesłanych ponad 220 prac plastycznych, jury wyłoniło najlepsze rysunki w 3 kategoriach wiekowych. Będą one reprezentować powiat jasielski w finale wojewódzkim.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

Tematyka konkursu, który trwał od 15 czerwca do 8 października br., związana była z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji, w której może się znaleźć młody człowiek w czasie letniego wypoczynku. Łącznie do jasielskiej komendy zostało nadesłanych ponad 220 prac plastycznych. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. Jury zwracało uwagę na różnorodność technik ich wykonania, ale oprócz wartości artystycznej ważny był również przekaz – bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Alicja Romanow – Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Magdalena Chart – Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Leokadia Kuznecka – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle, Iwona Byczek – Urząd Miasta Jasła oraz mł. asp. Joanna Garbacik – specjalista ds. nieletnich. Jury wyłoniło najlepsze prace na szczeblu powiatowym, które wezmą udział w finale wojewódzkim.

Poniżej publikujemy listę zwycięzców.

Laureaci w kategorii wiekowej 7-9 lat:
Luiza KIEŁTYKA – Szkoła Podstawowa w Lisowie,
Dawid MARCHEWKA – Szkoła Podstawowa w Starym Żmigrodzie,
Kornelia ZIOMEK – Szkoła Podstawowa w Roztokach.

Laureaci w kategorii wiekowej 10-12 lat:
Patryk GOTFRYD – Szkoła Podstawowa w Harklowej,
Kornel DĄBROWSKI – Szkoła Podstawowa w Harklowej,
Cezary PRZYBYŁO – Szkoła Podstawowa w Harklowej.

Laureaci w kategorii wiekowej 13-15 lat:
Natalia JĘDRYCZKA – Publiczne Gimnazjum w Cieklinie,
Mateusz WYROSTEK – Zespół Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym,
Paweł STACHURA – Zespół Szkół w Łężynach.

Wyróżnienie otrzymał Robert Strugała – Zespół Szkół Społecznych w Sieklówce.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE