Kultura | rozrywka | edukacja

Książkowe rozmowy z Pawłem Beręsewiczem

8 października 2015 r. gościem Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był Paweł Beręsewicz, jeden z najbardziej lubianych i docenianych autorów książek dla dzieci i młodzieży. Przy „magicznej” kawie i herbacie rozmawiał z najmłodszymi i rodzicami o historiach z książek i o najprawdziwszych historiach z życia.

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Uczestnicy spotkania poznali sympatyczną rodzinę Ciumków, której przygody były bardzo podobne do przygód autora i jego najbliższych, o czym przekonała się czteroletnia Maja, rozmawiając z gościem o jego rodzinnej wyprawie do Francji. Z kolei Krzyś dyskutował z Pawłem Beręsewiczem o tym, dlaczego dziewczyny czytają więcej i czy moda jest ważna.

Najtrudniej do założenia niezwykle modnego i pełnego nowoczesnych funkcji noskawera z jednej z książek autora było przekonać Kornelię, która podkreślała, że nie zawsze warto ulegać modzie. Okazało się, że przykłady opisywane przez Pawła Beręsewicza są ważne dla młodszych i starszych, dlatego czytanie jego książek i spotkanie z autorem przyniosło uczestnikom wiele frajdy.

Autor odwiedził jasielską bibliotekę w ramach nagrody Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” za działalność Klubu Czytających Rodzin. Spotkanie finansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE