Kultura | rozrywka | edukacja

Polska w moim obiektywie – Dolny Śląsk (zapowiedź)

Jasielski Klub Podróżnika działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozpoczyna nowy cykl spotkań „Polska w moim obiektywnie” poświęcony turystyce krajowej.

Pierwsze spotkanie cyklu, które dotyczyć będzie zabytkowych miejsc Dolnego Śląska odbędzie się 14 października 2015 o godz. 17.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle, ul. Kościuszki 47. Gościem Klubu będzie Tomasz Dobrowolski.

Dolny Śląsk jest jednym z nielicznych regionów w Polsce, które mogą poszczycić się bogactwem zamków i pałaców, co czwarty polski zamek i pałac znajduje się właśnie w tym regionie, zwanym też Polską Doliną Loary. Na spotkaniu zobaczmy i usłyszymy m.in. o Książu, najpiękniejszym i największym zamku Dolnego Śląska, który jest prawdziwą perłą tego regionu czy potężnym zamku w Kamieńcu Ząbkowickim, bogatym w różne atrakcje wodne, takie jak wodospady, stawy czy fontanny.

Oprócz zamków zwiedzimy Kompleks Riese, największy projekt górniczo-budowlany hitlerowskich Niemiec oraz Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy, największe w Europie drewniane budowle o charakterze religijnym.

Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Podróżników „Za Horyzont”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE