Siatkarski weekend 9-11 października

W drugiej kolejce podkarpackiej ligi juniorek zawodniczki UKS „MOSiR” Jasło zmierzyły się z zespołem Karpat MOSiR Krosno.

O pierwszym secie jaślanki chciały by jak najszybciej zapomnieć. Żaden element gry nie funkcjonował należycie. Zawodniczki z Krosna szybko osiągnęły dużą przewagę. Pod koniec seta jaślanki odrobiły kilka punktów, ale i tak wyraźnie przegrały 25:15. W drugim secie gra się wyrównała, ale w dalszym ciągu to krośnianki dominowały, utrzymując przez cały czas kilkupunktową przewagę i wygrywając 25:21. W trzeciej partii role się odwróciły. Jaślanki poprawiły organizację gry, dobrze broniły, wyprowadzały coraz więcej kończących ataków. Poprawna gra pozwoliła cały czas utrzymywać bezpieczną przewagę i wygrać seta 25: 19. Wydawało się, że jaślanki pójdą za ciosem, ale tak się nie stało. Pomimo przewagi przez większość seta, to ostatnie punkty zdobyły ambitnie walczące siatkarki z Krosna i to one cieszyły się z wygranego meczu.

UKS „MOSiR” Jasło – Karpaty MOSiR Krosno 1:3 (15:25, 21:25, 25:19, 24:26)

UKS „MOSiR” Jasło: Monika Zając (kapitan), Anna Dzik, Kinga Książek, Adrianna Skuba, Magdalena Michalska, Martyna Trojan, Aleksandra Gądek (libero) oraz Karolina Przewoźnik, Monika Jędrzejczyk
Trener: Adam Pasterz

Kolejne dwa mecze ligowe rozegrały kadetki UKS „MOSiR” Jasło. W pierwszym nasze siatkarki zmierzyły się z silnym zespołem Developres SkyRes V LO Rzeszów, mającym aspiracje do walki o tytuł mistrza Polski kadetek. Już pierwsze piłki pokazały klasę przeciwniczek. Perfekcyjny blok i mocny atak odebrały wiarę w zwycięstwo jaślankom, które nie były w stanie nawiązać równorzędnej gry w tym spotkaniu.

Drugi mecz miał całkiem inny przebieg. Wysoki zespół MKS MOS V LO Rzeszów nie potrafił dotrzymać kroku dobrze grającym siatkarkom z Jasła.

Poprawna zagrywka, dobra gra w obronie, dużo kończących ataków zagwarantowało pewne zwycięstwo i pozwoliło umocnić się na drugim miejscu w ligowej tabeli z realną szansą na awans do grupy finałowej.

UKS „MOSiR” Jasło – Developres SkyRes V LO Rzeszów 0:2 (11:25, 12:25)
UKS „MOSiR” Jasło – MKS MOS V LO Rzeszów 2:0 (25:13, 25:15)

UKS „MOSiR” Jasło: Aleksandra Michalec (kapitan), Weronika Kosiba, Daria Pykosz, Ewelina Gomułka, Kinga Buba, Martyna Trojan, Patrycja Maczuga (libero) oraz Karolina Przewoźnik, Natalia Setlak, Agata Samborska, Natalia Wolan, Martyna Bek.
Trener: Tomasz Janusz

Młodziczki UKS „MOSiR” Jasło rozpoczęły rozgrywki ligowe. W pierwszym meczu jaślanki, podopieczne trenera Leszka Wierzgacza wzmocnione kadrowiczkami Olą Michalec i Darią Pykosz, bez większych problemów pokonały zespół RKS Bolesław Rzeszów.

Drugi mecz to rywalizacja z silnym zespołem MKS MOS V LO Rzeszów. Młode siatkarki z Jasła nie były w stanie sprostać wymaganiom postawionym prze wysokie i doświadczone rzeszowianki. W grze zawodniczek UKS-u można było zauważyć brak zgrania z Olą i Darią, które na co dzień trenują z zespołem kadetek. Jednak po pierwszych meczach widać duże możliwości zespołu, który w kolejnych meczach ligowych powinien grać coraz lepiej.

UKS „MOSiR” Jasło – RKS Bolesław Rzeszów 2:0 (25:21, 25:10)
UKS „MOSiR” Jasło – MKS MOS V LO Rzeszów 0:2 (14:25, 16:25)

UKS „MOSiR” Jasło: Karolina Kopera (kapitan), Julia Adam, Kamila Cholewiak, Aleksandra Michalec, Daria Pykosz, Julia Warchoł, Emilia Osika, Joanna Bernacka (libero), oraz Katarzyna Filipek, Gabriela Karamon, Julia Myśliwiec, Aleksandra Filip
Trener: Leszek Wierzgacz.

Uczniowski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło składa serdeczne podziękowanie firmom: POLWAX Parafiny przemysłowe S.A., PETROSOFT. pl Technologie informatyczne Sp. z o.o., Uzdrowisko WYSOWA S.A., które to zasponsorowały zespołom seniorek i młodziczek nowe komplety strojów.