Kultura | rozrywka | edukacja

„Studencki pakiet na wiedzę” w PBW w Krośnie Filia w Jaśle

Październik to miesiąc studentów. Na uczelniach w całej Polsce rozpoczął się nowy rok akademicki. Na żądnych wiedzy żaków, gorączkowo poszukujących książek naukowych i akademickich skryptów czeka szereg udogodnień w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie i jej filiach.

W październiku bowiem tradycyjnie rusza akcja „Studencki pakiet na wiedzę”. Akcja ta trwać będzie od 12 października do końca listopada br. Studenci, którzy zdecydują się w tym czasie zapisać do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie lub jednej z jej pięciu filii, w tym Filii w Jaśle, otrzymają zwiększony limit wypożyczeń. Każdy student będzie mógł zapisać się do biblioteki osobiście lub on-line – w dowolnym czasie i z dowolnego komputera podłączonego do Internetu.

Oprócz bogatej oferty książek drukowanych nowo zapisani studenci otrzymają darmowy dostęp do książek w wersji elektronicznej oraz do szeregu funkcjonalności, które ułatwią przyswojenie wiedzy dzięki wirtualnej czytelni IBUK Libra. Konto myIbuk pozwoli m.in. wygenerować bibliografię każdej książki aż w 5 formatach. Wygenerowany opis można wkleić do swojej pracy naukowej czy referatu.

W poprzednich edycjach z naszej akcji skorzystało wielu studentów z różnych kierunków, nie tylko pedagogicznych. Nasze propozycje pozwoliły studentom wyposażyć swój warsztat w niezbędne podręczniki zarówno te obowiązkowe, jak i uzupełniające. Ponadto cały czas korzystają oni ze zwiększonego limitu wypożyczeń.

Nasza specjalna oferta skierowana do konkretnej grupy użytkowników biblioteki – studentów sprawdziła się w latach poprzednich, takie akcje są bardzo potrzebne i na pewno zwiększą grono czytelników – tłumaczy Małgorzata Szybiak, Dyrektor PBW w Krośnie.

Akcji towarzyszy ekspozycja publikacji pt. „Mózg i uczenie się, czyli jak wytresować mózg do nauki” prezentująca publikacje poświęcone technikom i ćwiczeniom wspomagającym szybkie i trwałe uczenie się, poprawiającym zapamiętywanie, koncentrację i uwagę. Jest to także przegląd literatury na temat neurobiologicznego ujęcia procesu uczenia się.

Zapraszamy studentów wszystkich wyższych uczelni do skorzystania z naszej oferty (Jasło, Plac Żwirki i Wigury 9).

(PBW Filia w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE