Informacje

Cztery pojazdy zderzyły się w Kołaczycach, DK73 nieprzejezdna

Do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych i dwóch dostawczych doszło około godziny dziewiątej na ulicy Burmistrza Wiejowskiego w Kołaczycach. Na skutek najechania na poprzedzające pojazdy ucierpiały dwie osoby, które karetką Pogotowia Ratunkowego przewieziono do jasielskiego szpitala. Droga krajowa nr 73 jest w tym miejscu całkowicie zablokowana.

Więcej zdjęć w naszej FOTOGALERII. Fot. © terazJaslo.pl / Damian Palar
Więcej zdjęć w naszej FOTOGALERII.
Fot. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Kierujący samochodem dostawczym Volkswagen Transporter jechał w kierunku Jasła. Na ulicy Burmistrza Wiejowskiego zatrzymał się z zamiarem skrętu w lewo. Za Volkswagenem ustępującym przejazdu poruszającym się z naprzeciwka innym pojazdom zatrzymały się kolejno: samochód ciężarowy i dostawczy Renault Master. Przed ostatnim z pojazdów nie zdążył wyhamować kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, w wyniku czego najechał na jego tył, a te kolejno po sobie.

Edward Gronek

W wyniku najechania najbardziej ucierpiał kierowca dostawczego Renaulta. Kierujący działaniami ratowniczymi Edward Gronek z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle poinformował nas, że mężczyznę trzeba było uwolnić ze zniszczonej kabiny i ewakuować na zewnątrz za pomocą deski ortopedycznej. Razem z drugim z kierowców zostali odwiezieni przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Droga krajowa nr 73 jest w tym miejscu całkowicie zablokowana. W tej chwili policyjny technik wykonuje oględziny, zabezpiecza ślady oraz sporządza dokumentację fotograficzną. Kierowcy samochodów ciężarowych muszą czekać w olbrzymim korku jaki utworzył się po obu stronach wypadku natomiast samochody osobowe objeżdżają miejsce lokalnymi drogami.

Na miejsce działań zostały skierowane służby ratownicze: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Jasła, samochody ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach, samochód operacyjny z OSP KSRG Kołaczyce oraz patrole z Posterunku Policji w Kołaczycach i „prewencji” z Jasła.

Utrudnienia mają potrwać do godziny 11.

FOTOGALERIA: Zderzenie czterech pojazdów na DK73 w Kołaczycach

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE