Kultura | rozrywka | edukacja

Już jest! Debiutancki album Michała Szpaka ujrzał światło dzienne

13 listopada światło dzienne ujrzała pierwsza debiutancka płyta jasielskiego wokalisty Michała Szpaka. Album „Byle być sobą” zawiera dwanaście niezwykle zróżnicowanych stylistycznie utworów, które – jak podkreśla sam artysta – trudno jest sklasyfikować do jednego wybranego gatunku muzycznego.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Pierwszy długogrający krążek jasielskiego wokalisty, który zdobył swoją popularność po udziale w jednym z ogólnopolskich programów promujących talenty muzyczne, otwiera nagrany w marcu tego roku singiel „Real Hero”. Kontrowersyjny ze względu na swój wizerunek sceniczny artysta dedykował go najważniejszej kobiecie swojego życia – zmarłej niedawno mamie.

Przed tygodniem Michał Szpak zaśpiewał przed rodzimą publicznością podczas uroczystego koncertu z okazji jubileuszu 65-lecia istnienia Jasielskiego Domu Kultury i oddania do użytku wyremontowanego obiektu przy ulicy Kołłątaja 1.

Zapytaliśmy go o oczekiwania w stosunku do debiutanckiego albumu.

Zachęcam wszystkich do zakupu i wysłuchania. Jestem ciekaw opinii. Materiał jest mocno eklektyczny tak jak moja osoba. Nie zamykam się w żadnym gatunku muzycznym. Można tam posłuchać trochę rocka, trochę popu z lat 90-tych, a nawet muzyki klasycznej. – powiedział.

Na płycie znajduje się dwanaście utworów zaśpiewanych przez wokalistę w języku polskim i angielskim. Oprócz otwierającego krążek wspomnianego wcześniej singla, znalazły się na nim jeszcze: „Byle być sobą”, „Rosanna”, „Bo życie takie jest”, „Tic Tac Clock”, „What a Shame”, „Upaść ale wstać”, „Znika cały mrok”, „Color of Your Life”, „Ostatni zakręt”, „Jesteś bohaterem”, „Such is Life”.

Dystrybutorem albumu jest Sony Music Entertainment. Za debiutancką płytę CD Michała Szpaka zainteresowani będą musieli zapłacić około 37 złotych (na przykład w salonie EMPIK).

Od premiery teledysku do tytułowego utworu „Byle być sobą” w popularnym serwisie internetowym, która miała miejsce 23 października, obejrzano go już ponad 950 tysięcy razy!

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE