Na drogach

Kolizja na ulicy Piłsudskiego: sprawca odjechał z miejsca, dwie kobiety w szpitalu

Dwie kobiety ucierpiały w zdarzeniu drogowym, do którego doszło dzisiaj popołudniu na drodze krajowej nr 28 w Jaśle. Na tył samochodu osobowego, którym podróżowały, najechał inny pojazd. Jego kierowca nie zatrzymał się i odjechał z miejsca kolizji. Poszkodowane zostały odwiezione do szpitala.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC

Około godziny 16:50 służby ratownicze zostały skierowane na ulicę Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jaśle, gdzie doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na tył jadącego drogą krajową nr 28 od strony Krosna Opla Corsy najechał inny pojazd, prawdopodobnie typu bus lub dostawczy. Jego kierowca nie zatrzymał się i odjechał z miejsca kolizji.

Podróżujące samochodem kobiety: 50-letnia kierująca oraz 22-letnia pasażerka – mieszkanki powiatu strzyżowskiego – w wyniku doznanych obrażeń zostały odwiezione przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie na zlecenie lekarza dyżurnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego poddano je szczegółowej diagnostyce.

Do likwidacji skutków zdarzenia zadysponowano: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego, sekcję ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz policyjny patrol ruchu drogowego.

Samochód biorący udział w kolizji znajdował się na pasie zieleni wobec czego na drodze krajowej nr 28 nie było większych utrudnień w ruchu.

(MP)
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE