Kultura | rozrywka | edukacja

Młodzież do kwadratu, czyli otwarcie strefy M2 w jasielskiej Bibliotece!

Specjalna strefa dla młodzieży w Bibliotece? Zdecydowanie tak! 6 listopada br. w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się oficjalnie otwarcie przygotowanej z myślą o nastolatkach Strefy M2. Było gwarnie, energetycznie i młodzieżowo!

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Dobrze, że powstało w Jaśle miejsce, które nadąża za Wami młodymi. Miejsce rozwoju, spotkań, wymiany doświadczeń – rozpoczęła spotkanie wiceburmistrz miasta Jasła Elwira Musiałowicz-Czech.

Spotkanie otwierające Strefę M2 było okazją do sprawdzenia strefowych atrakcji i aktywności. Otwarcie uświetniły występy młodych jaślan – Judyty Jakubińskiej i Piotra Głowatego, Ani Skiby i Miłosza Nowakowskiego oraz Marceliny Skały, Sylwii Ulaszek i Aleksandry Kurowskiej. Na uczestników czekała również przygotowana przez wolontariuszy fotobudka, specjalna księga pamiątkowa i konsola xBox One wyposażona w najnowsze gry.

Wolontariusze współtworzący Strefę opowiedzieli o tym z czego będzie można w niej skorzystać oraz o planach na przyszłość i możliwości zaangażowania w strefowe działania. Świetny klimat – taki do swobodnych rozmów, poznawania nowych ludzi, wymieniania się pomysłami, Fototbudka – rewelacja! Fajnie posłuchać muzyki na żywo i to w wykonaniu znajomych – mówili uczestnicy. Podobało nam się, przyjdziemy tu za tydzień – zadeklarowali na zakończenie.

Na kolejne spotkanie w Strefie M2 zapraszamy w piątek 13 listopada br. Szczegóły spotkania wkrótce na stronie i fanpage’u Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz fanpage’u Strefy M2.

Strefy Innowacji to program finansowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach programu „Wspieranie Programu Rozwoju Bibliotek 2015”. Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej.

W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE