Informacje

Próbował obrabować kantor, policjanci szukają sprawcy

Policjanci szukają mężczyzny, który próbował dokonać rozboju w jednym z kantorów w centrum Jasła. Zamaskowany sprawca wszedł do budynku i za pomocą przedmiotu przypominającego broń próbował sterroryzować pracującego tam mężczyznę. Na szczęście bandycie nie udało się zrabować pieniędzy.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Kilka minut po godzinie siedemnastej do kantoru przy ulicy Koralewskiego wszedł zamaskowany mężczyzna. Jak relacjonował w rozmowie telefonicznej z naszym reporterem Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, miał on na głowie kominiarkę lub mocno nasuniętą czapkę, a w ręce przedmiot przypominający broń. Od pracownika obsługującego kantor zażądał wydania pieniędzy.

Gdy ten oświadczył, że znajduje się za kuloodporną szybą, spłoszył napastnika. W chwilę po próbie napadu na miejscu zjawiły się policyjne patrole, które rozpoczęły poszukiwania sprawcy. Prawdopodobnie był nim mężczyzna średniego wzrostu, w wieku między 18, a 20 lat, szczupłej budowy ciała. Taki rysopis miał przedstawić mundurowym pracownik kantoru. Mężczyźnie nic się nie stało.

Ślady na miejscu zdarzenia zabezpieczyła grupa dochodzeniowo-śledcza, o próbie przestępstwa wraz z opisem potencjalnego sprawcy poinformowane zostały wszystkie patrole, które pełnią służbę na terenie powiatu jasielskiego.

(Red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE