Informacje

Tydzień Przedsiębiorcy w jasielskim ZUS (zaproszenie)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział ZUS w Jaśle wraz z podległymi Inspektoratami w Brzozowie, Dębicy, Krośnie i Sanoku zaprasza Klientów na „Tydzień Przedsiębiorcy” organizowany w terminie 23 – 27 listopada 2015 r.

Przedsiębiorcy będą mogli zasięgnąć porad ekspertów ZUS z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz z porad ekspertów zaprzyjaźnionych instytucji publicznych (urzędy miast, urzędy gmin, urzędy pracy, urzędy skarbowe), a także wziąć udział w bezpłatnych seminariach tematycznych, które odbędą się w siedzibie Oddziału ZUS w Jaśle.

Tegoroczna edycja „Tygodnia Przedsiębiorcy” odbędzie się pod hasłem „ZUS dla biznesu”. Jest to akcja ogólnopolska skierowana zarówno do obecnych przedsiębiorców, jak i do osób dopiero planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Przyszli przedsiębiorcy będą mogli uzyskać informacje na temat prowadzenia własnego biznesu, natomiast dla obecnych płatników składek przygotowano porady związane z prawidłowym przekazywaniem dokumentów ubezpieczeniowych.

Warto raz na jakiś czas spotkać się na żywo i porozmawiać o problemach oraz nowych, proponowanych przez Zakład rozwiązaniach, które mają ułatwić wzajemne kontakty.

Ten tydzień nie jest tylko po to byśmy my mogli komunikować różne rzeczy przedsiębiorcom, ale także by oni komunikowali nam swoje spostrzeżenia. Nasza współpraca musi być dwustronna, tak jak oprogramowanie do rozliczania składek, które ostatnio udostępniliśmy naszym klientom. Instytucja musi też słuchać i my chcemy słuchać naszych klientów – mówi Agata Wiśniewska-Półtorak – Dyrektor Departamentu Realizacji Dochodów ZUS.

W trakcie spotkań z przedsiębiorcami przedstawiciele Zakładu będą też szeroko informować o nowym narzędziu służącemu szybkiemu i bezbłędnemu sporządzaniu dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych – Interaktywnym Płatniku Plus. Będzie można również dowiedzieć się więcej na temat inwestowania w poprawę bezpieczeństwa pracy przy wsparciu ZUS oraz nowej bezpłatnej usłudze, jaką Zakład będzie uruchamiał sukcesywnie od lutego 2016 r., tj. usłudze doradcy ds. ulg i umorzeń. Będzie także można założyć bezpłatny profil na PUE ZUS, umożliwiający m.in. otrzymywanie od stycznia 2016 r. elektronicznych zwolnień lekarskich e-ZLA.

Szczegółowy zakres tematyczny i harmonogram seminariów (pobierz tutaj), które odbędą się w czasie „Tygodnia Przedsiębiorcy” w jasielskim Oddziale ZUS, dostępny jest na stronie www.zus.pl w zakładce „kalendarium”.

Obecnych i przyszłych przedsiębiorców zapraszamy do placówek ZUS i do internetu na stronę www.zus.pl.

(ZUS w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE